İlan Verme Kuralları

Aşağıda belirtilen tüm kategorilerdeki “İlan Verme Kuralları” hem bireysel hem kurumsal üyelerimiz için geçerlidir. İlan girişinde bulunan üye, ilan verme kurallarına ve üyelik sözleşmesinde belirtilen kurallara uymayı, kanun ve yönetmelikler başta olmak üzere mevzuat gereği tüketiciyi aldatma ihtimali taşıyan açıklamalara ilanda yer vermemeyi kabul ve taahhüt etmiş sayılır.
TürkiyePazarı.com adresinde yer alan kullanıcıların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, kullanıcıya aittir. Bu içeriklerden, bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından dolayı TürkiyePazarı.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.
TürkiyePazarı.com İnternet sitesinde ilan verilmesi yasak olan ürünlerin güncel listesine Yasaklı Ürünler Listesi sayfasından ulaşılabilir. TürkiyePazarı.com’da yayınlanmış ilanlar, ilan sahipleri tarafından yayından kaldırıldığında ya da ilan verme kurallarına ve/veya üyelik sözleşmesine aykırılık nedeniyle TürkiyePazarı.com tarafından yayından kaldırıldığında; ilan ve doping ürünleri elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetlerden olduğu için, yayından kaldırılan ilanın ücreti ve uygulanmış doping varsa doping ücreti veya varsa bu ilan kapsamında tanımlanmış kampanya ve tekliflere ait haklar iade edilmez.
İlan veren Üye tarafından girilmiş bulunan tanıtımlardaki iletişim bilgileri sadece tanıtım hakkında bilgi almak için iletişim kurulması amacıyla kullanılabilir. Tanıtımda yer alabilecek 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun kapsamında koruma altında olan ilan verene ait veya üçüncü kişilere ait kişisel veriler veya özel nitelikli kişisel veriler, başka bir amaçla kullanılamaz, kopyalanamaz, başka mecralarda doğrudan veya dolaylı olarak yayınlanamaz, işlenemez, dağıtılamaz, başkaca veri tabanlarına aktarılarak üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açılamaz.
NOT: TürkiyePazarı.com' a ilan vermek isteyen kullanıcılar tarafından oluşturulan, eksik yada yararsız içerikler eklemek, sitenin kalitesini negatif etkileyeceği gibi, sayfa-site düzeyinde arama motorları tarafından ceza almanıza neden olur. Bu gibi durumlarda karşılaşılan durumlarda uyarı yapılarak oluşturulan sayfanın-İlanın düzeltilmesi, kayıtsız kalınması durumunda ise içeriği-sayfanın siteden silinmesini TürkiyePazarı.com kendin de daima saklı tutar. 

 Gayrimenkul-Emlak

1. Ticaret Bakanlığı tarafından alınan karar ile ve çıkartılan 31 Ağustos 2023  tarih ve 32295 sayılı Resmi gazete yayınlanarak yürürlüğe giren İKİNCİ EL MOTORLU KARA TAŞITLARININ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK' de belirtilen hükümler dahilinde  ilan vermek isteyen Bireysel veya Kurumsal üyelerin aşağıda yer alan bilgilerin TürkiyePazarı.com'a bildirilmesiyle bilgilerinin doğruluğunun kontrolüne müteakip satılık araç ilanı verebilecekleri hükme bağlanmıştır. Resmi Gazeteye ulaşmak için Tıklayınız.

 • Gerçek kişinin adı, soyadı ve T.C. kimlik numarası ya da yabancı kimlik numarası ile telefon numarasını; tüzel kişinin unvan ve telefon numarasını üyelikten veya ilanın yayımlanmasından önce doğrulamak. Doğrulanmış bilgilerin güncelliğini korumak ve bu bilgileri saklamak
 • İlana konu taşıtın ilan veren üyeye veya bu üyenin gerçek kişi olması halinde birinci ve ikinci derece kan hısımlarına veya eşine ait olduğunu ya da ilanı veren üyenin ilana konu taşıt sahibi tarafından yetkilendirildiğini ilanı yayımlamadan önce doğrulamak.
 • Piyasa yapısını bozucu veya tüketiciyi yanıltıcı ilanları önlemeye yönelik tedbirleri almak, etkin ve sürdürülebilir rekabet şartlarının ve tüketicinin korunması amacıyla Bakanlıkça alınan tedbirlere uymak

2. Bu doğrultuda Mal sahibinin kendi adına tescilli satılık aracını ilana verebilmesi için Ruhsat Resminin ve Aracının plakasının görünecek şekilde 1 adet resminin sistemde belirtilen alana yükleyerek istenen bilgilerin TürkiyePazarı.com'a bildirilmesi ve doğruluğunun yapılmasına müteakip, Bireysel ve Kurumsal üyeler satılık araç ilanı verebilecektir.

3. Satılık Aracın başkası tarafından ilana verilebilmesi için; Mal sahibinin Muvafakati ile ilan vermek istenen kişiyi yetkilendirdiğini belirten belgenin ve Ruhsat Resminin ve Aracının plakasının görünecek şekilde 1 adet resminin sistemde belirtilen alana yükleyerek istenen bilgilerin TürkiyePazarı.com'a bildirilmesi ve doğruluğunun yapılmasına müteakip, Bireysel ve Kurumsal üyeler satılık araç ilanı verebilecektir.

4. Geritilen yasak düzenleme gereğince, TürkiyePazarı.com tarafından İlan vermek isteyen Bütün Üyelerin Profil Bigileri hakkında güvenlik tedbirleri arttırılarak dışarıdan erişimi imkansız hale gelecek şekilde kriptolanarak şifrelenmektedir.

 

 1. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece gayrimenkul hakkındaki bilgiler yer almalıdır.
 2. Tanıtım başlığında ve ilan açıklama bölümlerde reklam içerikli yazı yazılmaması, link ve ürüne ait fotoğrafların eklenmemesi gerekmektedir.
 3. Fotoğraflar ve videolar satılan-kiralanan gayrimenkule ait olmalıdır. Yayınlanan içerikler, fotoğraf veya video görüntüleri hakkında Türkiyepazarı.com'un herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 4. İlan bilgileri içerisindeki fiyat, metrekare, açıklama, kat sayısı gibi bilgilerin doğruluğu ilan yayıncısının sorumluluğundadır. Gerçek dışı bilgilerin tespiti halinde ilan yayından kaldırılır.
 5. Eklenen fotoğrafların, videoların ve 3 Boyutlu görüntülerin içeriğinde haksız rekabetin önlenmesi amacıyla firma logoları, telefon numarası, adresi veya farklı web sitelerinin reklam içeren Filigran, link, logo ya da isimleri yer almamalıdır.
 6. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafları kullanılmamalıdır.
 7. Bir gayrimenkulü satmak için ayrı, kiralamak için ayrı ilan verilmelidir. Aynı ilanda hem satılık hem kiralık detayları bulunamaz.
 8. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar yeni baştan girilmesi ve benzeri nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin bu ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir veya üyelikleri iptal edilebilir.
 9. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı konumda dahi olsa aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır.
 10. Kişinin kendisine, eşine, birinci ve ikinci derece kan hısımlarına ait olmayan ya da sahibi tarafından yetkilendirilmediği taşınmaz veya taşıtı ilana koymak yasaktır. Emlak ilan girişleri mutlaka mal sahibi tarafından veya mal sahibinin onayı alınarak yapılmalıdır. Bu sorumluluk ilan verene aittir. Mal sahibinin itirazı doğrultusunda üyelerin bu ilanları silinir, üyelikleri iptal edilebilir. 
 11. Borcu ile beraber devredilmek istenen Daire ilanlarınızı Devren Satılık Konut kategorisinden vermeniz gerekmektedir. Eğer Konut/Satılık kategorisinden ilanınızı yayınlamak istiyorsanız fiyat alanında tüm borçları ile beraber toplam tutarın ilan açıklama bölümüne de açıklayıcı bir şekilde yazılması gerekmektedir.
 12. İlan açıklama bölümlerinde haksız rekabetin önlenmesi amacıyla, web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “Kullanıcı bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ve mail adreslerini belirtmemeleri gerekir.
 13. İlan sahibi tarafından satılmış ya da kiralanmış gayrimenkullere ait ilanlar, ilan sahibi tarafından kaldırılmalıdır. Türkiyepazarı.com sistemindeki operasyonu tamamlanmış ilanları belirli periyotlarla sistem haricine çıkarma hakkını saklı tutar.
 14. Satılan ya da kiralanan ürünler Satıldı / Kiralandı olarak tekrar yayına verilemez. Satış işleminin devam ettiği izlenimi yaratan ya da tüketiciyi aldatma ve yanıltma ihtimali yaratabilecek “opsiyonlanmıştır', “kaporası alınmıştır”, "satılmıştır", "ilginiz için teşekkürler" gibi ya da bunlara benzer anlamda ibareler içeren ilanlar yayına alınmaz, yayında olan ilanlar yayından kaldırılır.
 15. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.
 16. İlan verme aşamasında, ilana ait Türkiyepazarı.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. Türkiyepazarı.com hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, zaman içinde belirlediği kriterlerde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle belirlediği kriterleri tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.”
 17. Günlük Kiralık İlan yayınlayanlar; Yasal mevzuata ve Portal'daki İlan Yayınlama Kurallarına uygun hareket etmekle yükümlüdür. Yasal yükümlülüklerini yerine getirmeden günlük kiralık ilan yayınlayanlar hakkında uygulanacak cezalardan münhasıran Günlük Kiralık İlan Veren sorumlu olacaktır.
 18. Konut Kiralık kategorisinde sadece aylık kiralık ilanlar verilebilir. Günlük, haftalık vb. kiralık ilanların Günlük Kiralık kategorisinden verilmesi gerekmektedir.
 19. Günlük kiralık dairelerde, fiyat kriterine günlük kiralama bedeli girilmelidir.
 20. İlanın işyeri ya da konut olarak değerlendirilmesinin kararı ilan verenin sorumluluğundadır. Seçilmiş kategori doğru olarak kabul edilir, ilan verme kurallarına aykırı bir durum yer almıyor ise ilan yayına alınır.
 21. Her farklı taşınmaz için ayrı ilan verilmelidir. Farklı konumdaki, taşınmazlar için toplu satış yapılamamaktadır.
 22. Turistik Tesis kategorisinde sadece turistik bir tesisin tamamı kiralanabilir ya da tamamının satışı yapılabilir.
 23. İlanların fiyat bilgilerinin TL olarak girilmesi gerekmektedir.
 24. Ücretsiz hediye ilan hakkı ile Türkiyepazarı.com' da bir ürüne ait sadece bir ilan verilebilir. Yayında olan bir ilanın aynısı ikinci kez verilemez. Bu ve buna benzer faaliyeti gösteren üyelerin bu ilanları silinir.Gerektiğinde üyelikleri iptal edilir.
 25. GÜVENLİK İP UÇLARI
 26. Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyiniz.
 27. Kişisel bilgilerinizi kullanarak(TC No ve cep telefonu) yapılması talep edilen para gönderme işlemlerini gerçekleştirmeyiniz.
 28. Alacağınız veya kiralayacağınız konutu görmeden, hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin.
 29. Para verme işlemlerini noter huzurunda yada banka aracılığı ile resmi dekontlu olarak gerçekleştiriniz. Kesinlikle elden para ödemesi yapmayınız.
 
   Türkiyepazarı.com olarak ''İlan Verme Kuralları ile Güvenlik ip Uçları'' açıklamasını ilan vermek için zorunlu hale getirerek tüm kullanıcılara ve üyelere yaparak ilan verebilmek için zorunlu hale getirerek bildirmiştir. Aksi durumda yaşanabilecek olumsuz durumda Türkiyepazarı.com olarak sorumluluk kabul etmemekteyiz. Sitemize üye olan ve İlan verebilmek için zorunlu okunmasını gerektiren olarak işaretlenmiş iş bu ilan verme kurallarını ve koşullarını kabul eden üye, bu bilgileri okuduğunu ve onayladığını taahhüt etmiş sayılır.

        

Araç-Vasıta

1. Ticaret Bakanlığı tarafından alınan karar ile ve çıkartılan 31 Ağustos 2023  tarih ve 32295 sayılı Resmi gazete yayınlanarak yürürlüğe giren İKİNCİ EL MOTORLU KARA TAŞITLARININ TİCARETİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK' de belirtilen hükümler dahilinde  ilan vermek isteyen Bireysel veya Kurumsal üyelerin aşağıda yer alan bilgilerin TürkiyePazarı.com'a bildirilmesiyle bilgilerinin doğruluğunun kontrolüne müteakip satılık araç ilanı verebilecekleri hükme bağlanmıştır. Resmi Gazeteye ulaşmak için Tıklayınız.

 • Gerçek kişinin adı, soyadı ve T.C. kimlik numarası ya da yabancı kimlik numarası ile telefon numarasını; tüzel kişinin unvan ve telefon numarasını üyelikten veya ilanın yayımlanmasından önce doğrulamak. Doğrulanmış bilgilerin güncelliğini korumak ve bu bilgileri saklamak
 • İlana konu taşıtın ilan veren üyeye veya bu üyenin gerçek kişi olması halinde birinci ve ikinci derece kan hısımlarına veya eşine ait olduğunu ya da ilanı veren üyenin ilana konu taşıt sahibi tarafından yetkilendirildiğini ilanı yayımlamadan önce doğrulamak.
 • Piyasa yapısını bozucu veya tüketiciyi yanıltıcı ilanları önlemeye yönelik tedbirleri almak, etkin ve sürdürülebilir rekabet şartlarının ve tüketicinin korunması amacıyla Bakanlıkça alınan tedbirlere uymak

2. Bu doğrultuda Mal sahibinin kendi adına tescilli satılık aracını ilana verebilmesi için Ruhsat Resminin ve Aracının plakasının görünecek şekilde 1 adet resminin sistemde belirtilen alana yükleyerek istenen bilgilerin TürkiyePazarı.com'a bildirilmesi ve doğruluğunun yapılmasına müteakip, Bireysel ve Kurumsal üyeler satılık araç ilanı verebilecektir.

3. Satılık Aracın başkası tarafından ilana verilebilmesi için; Mal sahibinin Muvafakati ile ilan vermek istenen kişiyi yetkilendirdiğini belirten belgenin ve Ruhsat Resminin ve Aracının plakasının görünecek şekilde 1 adet resminin sistemde belirtilen alana yükleyerek istenen bilgilerin TürkiyePazarı.com'a bildirilmesi ve doğruluğunun yapılmasına müteakip, Bireysel ve Kurumsal üyeler satılık araç ilanı verebilecektir.

4. Geritilen yasak düzenleme gereğince, TürkiyePazarı.com tarafından İlan vermek isteyen Bütün Üyelerin Profil Bigileri hakkında güvenlik tedbirleri arttırılarak dışarıdan erişimi imkansız hale gelecek şekilde kriptolanarak şifrelenmektedir.

5. İlan verme aşamasında, ilana ait Türkiyepazarı.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. Türkiyepazarı.com hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, belirlediği kriterlerde zaman içinde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle belirlediği kriterleri tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.

6. Tanıtım başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece araç hakkındaki bilgiler yer almalıdır.

7. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde reklam içerikli yazı yazılmaması, link ve fotoğraf eklenmemesi gerekmektedir.

8. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan araca ürüne ait olmalıdır.

9. Eklenen fotoğrafların, videoların ve 3 Boyutlu görüntülerin içeriğinde haksız rekabetin önlenmesi amacıyla firma logoları, telefon numarası, adresi veya farklı web sitelerinin reklam içeren Filigran, link, logo ya da isimleri yer almamalıdır.

10. İlan bilgilerinde bulunan (fiyat, km, model, vites vb.) doğru bilgiler yer almalıdır. Bu bilgilerin doğruluğu ilan verenin sorumluluğundadır.

11. Girilen aracın kategori, marka ve model seçimi üyenin sorumluluğundadır.
12. İlana eklenen fotoğrafların, videoların, 3 Boyutlu görüntülerinin içeriğinde haksız rekabetin önlenmesi amacıyla, firma logoları, telefon numarası veya farklı web sitelerinin link, logo ya da isimleri yer almamalıdır.
13. Türkiyepazarı.com’da bir araca ait sadece bir ilan verilebilir. Aynı ilanda hem satılık hem kiralık ilanları verilemez.
14. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafları kullanılmamalıdır.
15. Aynı marka ve modele ait farklı araçlar için ayrı ilan girişi yapılması ve araçların her birinin kendine ait fotoğraflarının çekilerek ilan verilmesi gerekmektedir.
16. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz. Bu işlemi gerçekleştiren üyelerin ilanları tekrar eden içerik olarak algılanıp, bu ilanları silinir. üyelikleri dondurulabilir veya iptal edilebilir.
17. Satılık veya kiralık araçlar için temsili fiyat verilmemesi satış fiyatının yazılması gerekmektedir.
18. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece “satıcı bilgileri” bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza sahipleri mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler.
19. Kiralık araç kategorisinde, fiyat alanına günlük kiralama bedeli girilmelidir.
20. İlan başlığı veya açıklamasında “alınır”, “aranıyor” vb. ibarelere yer verilemez.
21.Satılan ya da kiralanan ürünler Satıldı / Kiralandı olarak tekrar yayına verilemez. Satış işleminin devam ettiği izlenimi yaratan ya da tüketiciyi aldatma ve yanıltma ihtimali yaratabilecek “opsiyonlanmıştır', “kaporası alınmıştır”, bunlara benzer anlamda ibareler içeren ilanlar yayına alınmaz, yayında olan ilanlar yayından kaldırılır.
22. Araç kategorisinde araç parçaları satılamaz. Parça satışı sadece yedek parça satış bölümünden yapılmalıdır.
23. Araç Satışı kategorisindeki ilanların fiyat bilgileri TL olarak girilmesi gerekmektedir.
24. Ücretsiz hediye ilan hakkı ile Türkiyepazarı.com' da bir ürüne ait sadece bir ilan verilebilir. Yayında olan bir ilanın aynısı ikinci kez verilemez. Bu ve buna benzer faaliyeti gösteren üyelerin bu ilanları silinir.Gerektiğinde üyelikleri iptal edilir.
GÜVENLİK İP UÇLARI
25. Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyiniz.
26. Kişisel bilgilerinizi kullanarak(TC No ve cep telefonu ile) yapılması talep edilen para gönderme işlemlerini gerçekleştirmeyiniz.
27. Alacağınız veya kiralayacağınız Aracı görmeden, hiçbir sebeple kapora ve benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyin.
28. Para verme işlemlerini noter huzurunda yada banka aracılığı ile resmi dekontlu olarak gerçekleştiriniz. Kesinlikle elden para ödemesi yapmayınız.
29. Türkiyepazarı.com olarak ''İlan Verme Kuralları ile Güvenlik ip Uçları'' açıklamasını ilan vermek için zorunlu hale getirerek tüm kullanıcılara ve üyelere yaparak ilan verebilmek için zorunlu hale getirerek bildirmiştir. Aksi durumda yaşanabilecek olumsuz durumda Türkiyepazarı.com olarak sorumluluk kabul etmemekteyiz. Sitemize üye olan ve İlan verebilmek için zorunlu okunmasını gerektiren olarak işaretlenmiş iş bu ilan verme kurallarını ve koşullarını kabul eden üye, bu bilgileri okuduğunu ve onayladığını taahhüt etmiş sayılır.
 

İkinci El - Sıfır Alışveriş

 1. "Yasaklı Ürünler Listesi”nde yer alan ürünlerle ilgili ilan verilemez.
 2. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde öncelikle ürünün marka ve modeli belirtilmelidir.
 3. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde reklam içerikli yazı yazılmaması, link ve fotoğraf eklenmemesi gerekmektedir.
 4. Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar, satılan ürüne ait olmalıdır. Farklı bir kullanıcının ilanının fotoğrafları kullanılmamalıdır.
 5. İlan girişlerindeki belirtilen alanlarda doğru bilgiler yer almalıdır.
 6. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri, ürüne ait fotoğraf yerine kampanya yazısı, telefon numarası veya farklı web sitelerinin link, logo ya da isimleri yer almamalıdır.
 7. Ücretsiz hediye ilan hakkı ile Türkiyepazarı.com' da bir ürüne ait sadece bir ilan verilebilir. Yayında olan bir ilanın aynısı ikinci kez verilemez. Bu ve buna benzer faaliyeti gösteren üyelerin bu ilanları silinir.Gerektiğinde üyelikleri iptal edilir.

 8. Sahibi olduğunuz ürünlerin satışına yönelik ilanlar verilebilir. Ön sipariş ilanları yayınlanamaz.
 9. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.
 10. Satılık veya kiralık ürünler için temsili fiyat verilmemelidir. Fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmelidir.
 11. Kiralık olarak verilmek istenilen ilanlar, eğer ilgili kategorisinde kiralık seçeneği yok ise Diğer Her Şey> Diğer kategorisinden verilmelidir.
 12. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılamaz.
 13. Satılık veya kiralık ürünler için temsili fiyat verilmemelidir. Fiyatlar KDV dahil olarak belirtilmelidir.
 14. Kiralık olarak verilmek istenilen ilanlar, eğer ilgili kategorisinde kiralık seçeneği yok ise Diğer Her Şey> Diğer kategorisinden verilmelidir.
 15. Aynı ürünü hem kiralık hem de satılık olarak ilan vermek istenildiğinde, kiralık için ayrı, satılık için ayrı ilan verilmesi gerekmektedir.
 16. İlanların açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece Kullanıcı Bilgileri bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.
 17. Güvenli e-ticaret ilanlarının açıklamalarında elden teslim, kapıda ödeme, eft, havale, yüz yüze satış vb. şeklinde açıklamalar yer almamalıdır. Hiçbir iletişim bilgisi paylaşılmamalıdır.
 18. Airsoft silahların satışında açıklama bölümüne Ateşli silaha çevrilemez, 18 yaşından küçüklere satılamaz. ibaresinin eklenmesi gerekmektedir.
 19. İlan başlığı veya açıklamasında alınır, aranıyor vb. ibarelere yer verilemez.
 20. Satılan ya da kiralanan ürünler Satıldı / Kiralandı olarak tekrar yayına verilemez. Satış işleminin devam ettiği izlenimi yaratan ya da tüketiciyi aldatma ve yanıltma ihtimali yaratabilecek opsiyonlanmıştır', kaporası alınmıştır, "satılmıştır", "ilginiz için teşekkürler" gibi ya da bunlara benzer anlamda ibareler içeren ilanlar yayına alınmaz, yayında olan ilanlar yayından kaldırılır.
 21. İlan verme aşamasında, ilana ait Türkiyepazarı.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. Türkiyepazarı.com.tr hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, belirlediği kriterlerde zaman içinde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle belirlediği kriterleri tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır. 

İlan verirken Güvenli E-Ticaret (GET) sistemi olan Paran Güvende hizmetini tercih ederek ilan vermek isteyen Satıcı; yukarıdaki kurallara ilaveten TÜRKİYEPAZARI.COM'un Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti (PARAN GÜVENDE İLE SATIN AL) sayfasında bulunan maddelere uygun davranmayı kabul eder.

 

Evcil Hayvan ve Ürünleri

Satılık veya Sahiplendirilecek Kedi Irkı Türlerinden: American Shorthair, Ankara Kedisi, Bengal, Birman, Bombay, British Shorthair, Chinchilla, Devon Rex Cat, Egzotic Shorthair, Himalayan, İran Kedisi, Maine Coon, Mavi Rus Kedisi, Melez, Munchkin, Norvegian Forest, Ragamuffin, Ragdoll, Sarman, Scottish Fold, Scottish Strainght, Sfenks, Siyam, Tekir, Van Kedisi, ve Diğer Kedi Irkları

Satılık veya Sahiplendirilecek Köpek Irkı Türlerinden: Alman Çobanı, Avusturya Tazısı, Basenji, Beagle, Belçika Kurdu, Bichon Frise, Boston Terrier, Boxer, Brussels Griffon, Cane Corsa, Cavalier King Charles Spaniel, Chihuahua, Chinese Crested, Collie, Coton De Tulear, Dachsund, Dalmatian, English Setter, French Bulldog, Golden Retriever, Greyhound, Husky, Irish Setter, İrlanda Kurt Tazısı, Japanese Chin, Kangal, Labrador, Lhasa Apso, Löwchen, Maltese, Melez ve diğer yasak olmayan köpek ırkı türlerinde ücretsiz ilan vererek sevimli dostlarınızı yeni yuvasına kavusturun.

YASAL UYARI!

Satılık köpek, satılık tavşan, satılık kuş ve diğer evcil satılık hayvanlar için ilan vererek satış yapacak olan üyelerimizin, dikkat etmesi gereken, TürkiyePazarı.com da sadece, 'HAYVANLARIN ÜRETİM, SATIŞ, BARINMA VE EĞİTİM YERLERİ HAKKINDA YÖNETMELİĞİ' nde belirtilen kurallara riayet edilen hayvan satışına  yönelik ilanlara izin verildiği, bu doğrultuda satılık hayvanını ilan vererek satmak isteyen üyelerimizin Evcil Hayvan ilan kurallarına riayet ederek ilan vermeleri gerekmektedir. 

5199 sayılı Kanuna dayalı olarak Satış Yerleri'nin GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK BAKANLIĞI Ruhsat ve Kontrollerine tabi olması gerekmektedir. Yönetmeliğe tabi satış yerlerinde iki aylıktan küçük ve aşısı yapılmamış kedi ve köpek yavrusu satılamaz. GIDA, TARIM ve HAYVANCILIK BAKANLIĞI Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Yönetmelik Uygulama Talimatını görmek için bu bağlantıya gidebilirsiniz.( kms.kaysis.gov.tr/(X(1)S(3ouid5v040fyas4f0xufoau4))/Home/Goster/56217?AspxAutoDetectCookieSupport=1 ) Sitemizde hayvan sever kişilerin buluştuğu ücretsiz üye olunan TürkiyePazarı.com' da, İlan kurallarına ve site formatına uygun olarak, üyelerin ilanlarını sergileyebildiği bir Seri ilan platformudur. Alışveriş yapmak istediğiniz ilan sahiplerine mutlaka yetki belgesi ve ruhsatını sorunuz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, tüm sahipli kedi ve köpekler için çip zorunlu hale getirilmiştir. Sitemizde yasaklı hayvan ırklarının ilanları yayınlanması yasaktır. Bunun dışında Evcil Hayvan Kategorsinde ilan verecek olan üyelerimizin aşağıdaki kurallara uygun olarak ilan oluşturmaları gerekmektedir.

 1. İlan verebilmek için Hayvanları Koruma Kanunu ve Kara Avcılığı Kanunu ile belirlenen şart ve yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekmektedir.
 2. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece ilgili hayvan hakkındaki bilgiler yer almalıdır.
 3. İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde reklam içerikli yazı yazılmaması, link ve fotoğraf eklenmemesi gerekmektedir.
 4. Evcil hayvanlar satışı yapılamaz. Satışa yönelik faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir ve/veya üyelikleri iptal edilebilir.
 5. Sahiplendirmek için verilen ilanların açıklama bölümünde Aşı, mama, veteriner parası talep edilmeyecektir. Tamamen ücretsiz sahiplendirilecektir. bu ve bu anlamdaki ibarelerin eklenmesini gerekmektedir.
 6. Kurumsal üyeler evcil hayvanlar kategorisine kesinlikle ilan girişi yapamazlar.
 7. Evcil hayvanlar kategorisinde yayınlanmak istenen hayvana ait fotoğraf ve/veya video olması zorunludur. Yayınlanan fotoğraflar ve videolar ilgili hayvana ait olmalıdır.
 8. İlan girişlerinde belirtilen kriterlerde (renk, cins vb.) doğru bilgiler yer almalıdır.
 9. Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link, logo ya da isimleri yer almamalıdır.
 10. Sistem içerisindeki farklı bir kullanıcının fotoğrafları kullanılmamalıdır.
 11. TürkiyePazarı.com’da bir hayvana ait sadece bir ilan verilebilir.
 12. Sahibi olduğunuz ürünlerin satışına yönelik ilanlar verilebilir. Ön sipariş ilanları yayınlanamaz.
 13. Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme yeniden girilemez. Bir ilanın silinip sisteme tekrar yeni baştan girilmesi ve benzeri nitelikteki faaliyetleri gerçekleştiren üyelerin bu ilanları silinebilir, üyelikleri dondurulabilir veya üyelikleri iptal edilebilir.
 14. Her bir ilan için farklı resimler kullanılmalıdır, aynı resim ikinci bir ilanda kullanılmamalıdır.
 15. Hayvanlar aleminde satışına izin verilen hayvanlar ve aksesuarları için temsili fiyat verilmemesi gerekmektedir.
 16. İlan açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Telefon numarası ve kullanıcı adı sadece Kullanıcı Bilgileri bölümünde yayınlanmalıdır. Mağaza kullanıcıları mağazaları için tanıtım sayfası hazırlayarak iletişim ve adres bilgilerini bu alanda yayınlayabilirler ancak web sayfası ismi belirtmemeleri gerekir.
 17. İlan başlığı veya açıklamasında alınır, aranıyor vb. ibarelere yer verilemez.
 18. İlan verme aşamasında, ilana ait TürkiyePazarı.com tarafından belirlenmiş bazı kriterler için girilen bilgiler, ilan veren tarafından sonradan değiştirilemez, ilan veren bu konuda itirazda bulunmayacağını peşinen kabul etmektedir. TürkiyePazarı.com hangi kriterlere ait bilgilerin değiştirilemeyeceğini belirleme, belirlediği kriterlerde zaman içinde değişiklik yapma ve değişiklik yapma tarihi itibariyle belirlediği kriterleri tüm ilanlara uygulama hakkını saklı tutmaktadır.
 19. Bunun dışında;Evcil hayvanlarınız için ihtiyaç duyabileceğiniz sahibinden yada Petshop Mağaza sahiplerinin ilan vererek satışa çıkartmış olduğu Petshop Ürünlerini  TürkiyePazarı.com 'un PARAN GÜVENDE-GET (Güvenli Elektronik Ticaret Sistemini) kullanarak, kredi kartına 9 aya kadar varan taksitli ödeme seçeneği ile alışveriş yapabilir yada GET İlanı verebilirsiniz.