Euro Tohum Tatlı Şeker Mısır (Kebaplık) Tohumu 25 GR.

Fotoğraflar yükleniyor

Paran Güvende İle Satın Al
Ürün Stoğu: 10 ve üzeriKarşı Ödemeli
MNG Kargo1-3 gün
İlan No 3470
İlan Tarihi 10 Ekim 2022
Seri Tohum
Tohum Çeşidi Mısır
Marka EURO
Miktarı 1 Adet
Durum Sıfır
Garanti Evet
Kimden Mağazadan
Kargo Karşı Ödemeli

Karşılaştırma yapabilmek için en az 2 ilan ekleyiniz

Euro Tohum Tatlı Şeker Mısır (Kebaplık) Tohumu 25 GR.

Dünyada yaygın şekilde üreticiliği yapılan tatlı mısır (şeker mısırı) ülkemizde de fazlaca yetiştiriliyor ve tüketiliyor. Gelecekte daha da değerlenecek olan tatlı mısır hayvan yemi ya da endüstri alanlarında, taze , dondurulmuş veyahut konserve olarak günümüzde sıkça karşımıza çıkmaktadır.Karaman- Konya yöresinde kavrulup çerezlik olarak da tüketilmektedir. Tatlı mısır turizm yörelerinde, büyük kentlerde mutfaklara çoktan girmiştir.

Tatlı mısır ekim zamanı: sıcak iklim koşullarında yetiştiriciliği yapılmalıdır. Don alma riski kalktığında ilkbahar sonu gibi ekimi başlar. Toprağın sıcaklık derecesi 10-12'C altında olmamalıdır. Toprak ve tatlı mısır tohumu çeşitlerine göre ekim derinliği ayarlanmalıdır.Ön soğutma veya paketleme işlemi hasadın hemen ardından yapılmalıdır. Aksi durumda tatlı mısırın kalitesi, şeker oranı düşer.Şeker mısırı hasadı süt olum dönemi ardından yapıldığından daneleri iki kat daha şekerli, embriyosu çok büyük olduğundan ise yağ ve protein değeri oldukça yüksektir. Tatlı mısır çeşitli araştıralar sonunda yüksek besinli, taze olarak tüketilmesi en uygun ve leziz mısır çeşididir.

1 Dekara Ortalama 8.000 Adet Mısır Tohumu Ekilir.

Yorumlar

Başak Baharat Tohum

Kayıt tarihi:
11 Ekim 2022, 11:24

Başak Baharat Tohum

Üyelik tarihi: 8 Ekim 2022

Mağazanın tüm ilanlarını görüntüle
Cep531 950 55 91
WhatsApp531 950 55 91
İlan sahibi: Başak Baharat Tohum (Başak Baharat Tohum)
Ara WhatsApp

Güvenlik İpuçları

  • Satıcıyla yüz yüze görüşmeden ve ürünü görmeden yapılan alışveriş işlemlerinin riskli olduğunun bilinciyle hareket ederek para göndermeyin.
  • Yine aynı şekilde ürünü görmeden kapora için para gönderilmesi taleplerini kabul etmeyin.
  • Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferleri işlemlerini gerçekleştirmeyin.
  • Sadece Türkiye Pazarı tarafından sağlanan ürün size ulaştıktan sonra onayınızla paranızın satıcıya aktarıldığı, iptal, iade ve değişim imkanı olan Alıcıyı ve Satıcıyı koruyan PARAN GÜVENDE-GET (Güvenli Elektronik Ticaret) hizmeti ile yapılan alişveriş işlemlerinin risksiz olduğunu bilin.