Paran Güvende

Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti olan ''Paran Güvende Hizmeti''

Paran Güvende Hizmeti, Satıcının Sitede ilanını verdiği ikinci el veya sıfır ürünü Alıcının kredi kartıyla veya banka kartıyla güvenli olarak satın almasına yönelik yapılan işlem sonucunda, Alıcı ve Satıcıyı koruyan TÜRKİYEPAZARI.COM’un iptal, iade ve sıfır alışveriş ürünlerinde değişim imkanı sağladığı güvenli riksiz alışveriş hizmetidir.

  Bu amaçla TÜRKİYEPAZARI.COM; "Alıcı" ve "Satıcı"nın "Site"de çevrimiçi (online) ortamda anlaşmalarını sağlayacak alt yapıyı sağlamakta, Satıcı; kargo ile gönderim tercihi ile ürüne ilişkin ilanı yayınlamakta, Alıcı"; elektronik ortamda Paran Güvende hizmeti ile ilandaki ürünü sipariş etmektedir. Ürün Alıcının kredi kartından veya banka kartından TÜRKİYEPAZARI.COM’un anlaşmalı ödeme kuruluşu tarafından çekilip, ürünün satış ve teslimine ilişkin süreçler başarılı olarak tamamlanana kadar anlaşmalı ödeme kuruluşu tarafından muhafaza edilmektedir.

1. Paran Güvende Hizmet Bedelinin ve ürün bedelinin ödenmesinde "Alıcı"ya anlaşmalı bankalar aracılığıyla taksitle ödeme kolaylığı sunulabilir. "Alıcı" taksitle ödemeyi tercih ederse, taksitli ödemeden doğan taksit (vade) farkını ödemeyi kabul eder. Taksit farkı, TÜRKİYEPAZARI.COM tarafından Alıcıya fatura edilir ve ürün satışının başarılı olarak tamamlanması halinde taksit farkı tutarı TÜRKİYEPAZARI.COM’un anlaşmalı ödeme kuruluşu tarafından ilgili bankaya aktarılır. Taksit farkı bankaya ve ürün tutarına göre değişiklik gösterebilir. Mevzuat gereği belirli kategorilerde taksitli ödeme kısıtlaması uygulanır.

2. Alıcının, ödemeyi yaparak sipariş vermesi üzerine; ürün Satıcı tarafından TÜRKİYEPAZARI.COM’un veya Satıcının anlaşmalı kargo firması ile Alıcıya gönderilir.

3. Alıcı ürünü teslim aldıktan sonra site üzerinden onaylaması halinde; ürün satışı başarılı olarak tamamlanmış olur ve ürün bedeli "Satıcı"ya aktarılır. Yine ürünün onayının veya iadesinin Paran Güvende hizmeti kurallarına uygun olarak süresi içinde gerçekleştirilmemesi veya ürünün anlaşmalı kargo firmasına teslim edilmemesi halinde de; ürün satışı başarılı olarak tamamlanmış sayılır ve ürün bedeli "Satıcı"ya aktarılır.

4. Alıcı ürünü Satıcıya iade etmek isterse; Sitede ürünü iade etmeye yönelik butona basarak, ekranda belirtilen 3 gün içinde ekranda gösterilen kargo kodu ile ve iadeli ürünlerin kargo ücretinin alıcı tarafından ödeneceğine dair Mesafeli Satiş Yönetmeliğinde yapılan değişikte belitilen iade kargo ücretini ödeyip "Satıcı"ya iade edilmek üzere ürünü anlaşmalı kargo firmasına teslim eder. Alıcının ürünü Satıcıya iade etmesi halinde ya da Satıcının ürün satışını iptal etmesi halinde; Paran Güvende Hizmet Bedeli ile ürün bedeli Alıcıya iade edilir.

5. Satıcının iade edilen ürünü teslim aldığını, teslim alma saatinden itibaren 24 saat içinde sistem üzerinden onaylaması üzerine ürün bedeli Alıcıya iade edilir. Ancak Alıcı tarafından iade edilen üründe uygunsuzluk veya herhangi bir sorun yaşaması halinde; ürünü teslim alma anından başlayacak 24 (yirmidört) saatlik süre içinde Satıcı, TÜRKİYEPAZARI.COM Müşteri Hizmetlerini arayarak iadeye ilişkin yaşadığı sorunu bildirmelidir. Müşteri Hizmetlerine sorununu bildirmesinden itibaren 7 (yedi) iş günü süre içinde Satıcı Alıcıya karşı yasal yollara müracaat ettiğini belgeleyen evrak sunması halinde; ürün bedeli Alıcı’ya iade edilmeyecek, uyuşmazlık sonuçlanana dek TÜRKİYEPAZARI.COM’in anlaşmalı ödeme kuruluşunun hesabında bloke edilecek, başvurulan yasal merciinin kararı çıktığında bu karara göre hareket edilecektir. Alıcı ve Satıcı, uyuşmazlık konusu karara bağlanana dek ürün bedelinin bloke edilmesi nedeniyle TÜRKİYEPAZARI.COM’a karşı şikâyet/dava yoluna başvurmayacağını, TÜRKİYEPAZARI.COM’dan herhangi bir talepte bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler. Ürünün teslim edilmesinden itibaren 24 (yirmi dört) saatlik süre içinde TÜRKİYEPAZARI.COM Müşteri Hizmetlerine Satıcı tarafından sorun bildiriminde bulunulmaz veya ürünün teslim alındığı onaylanmazsa; ürün bedeli 24 saat içinde Alıcıya iade edilir.

6.Paran Güvende Hizmetinde, Alıcının ödeyeceği ürün bedeli güvenli olarak TÜRKİYEPAZARI.COM’ nun anlaşmalı ödeme kuruluşunun hesabında muhafaza edilmektedir. Ancak ürünün Satıcı tarafından Alıcıya teslim edileceğini TÜRKİYEPAZARI.COM garanti etmemektedir.

7. TÜRKİYEPAZARI.COM, Aracı Hizmet Sağlayıcı sıfatıyla faaliyet gösteren bir platform olup, ürünün sahibi değildir, Sitede yayınlanan ilanlardaki ürünler ile ilgili satıcı, tedarikçi, imalatçı-ithalatçı, bayi veya benzeri herhangi bir ilişkisi/sıfatı bulunmamaktadır, Alıcının satın aldığı ürün ile ilgili iade işlemleri dâhil her türlü talebinin yegâne muhatabı ürünü satışa sunan Satıcıdır.  Ürün siparişi ilgili yaşanabilecek herhangi bir uygunsuzluk hakkında TÜRKİYEPAZARI.COM’dan talepte bulunulamaz.

8. Gönderen olarak Alıcı veya Satıcının ürünü kargo ile gönderirken Anlaşmalı Kargo ile Gönderim Koşullarına aykırı hareket etmesi nedeniyle TÜRKİYEPAZARI.COM’un herhangi bir zarara uğraması, idari para cezası veya üçüncü kişilere veya kargo firmasına tazminat ödemek durumunda kalması halinde; Gönderen yani TÜRKİYEPAZARI.COM’un zarar görmesine sebep olan Alıcı veya Satıcı, TÜRKİYEPAZARI.COM’un maddi ve manevi, doğrudan ve dolaylı her türlü zararı ile idari para cezalarını tüm fer’ileri ile birlikte derhal karşılayağını kabul, beyan ve taahhüt eder. 

  •  Aklınıza takılan sorular için aşağıdaki iletişim formundan bizlere mesaj gönderebilir yada 7/24 müşteri temsilcimizden bilgi alabilirsiniz.

 

 

İletişim Formu