İade-Cayma

Cayma Hakkı

Cayma hakkı nedir? 

Cayma hakkı, Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’e göre internet ortamında yapılan satışlarda tüketicinin 14 gün içinde sözleşmeden cayma ve ödediği bedelin tamamını herhangi bir kesinti olmadan iadesini talep etme hakkıdır.

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda ve diğer mevzuatta yer alan düzenlemeler gereğince, ürünün teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkınızı kullanarak ürünün iade kargo ücretini ödemek koşuluyla iade edebilirsiniz. Bunun için TürkiyePazarı.com üzerinden iade bildirimi açıp, ürün elinize ulaştıktan sonra 3 gün içinde satıcının anlaşmalı kargo firması gönderimini yapıp, gönderinin yapıldığını bildiren kargo takip numarasını panelinizden ilgili bölüme eklemeniz gerekmektedir.    

Cayma Hakkı kapsamında olmayan ürünler nelerdir? 

 

 

Cayma hakkı kapsamında, 14 gün içinde iade edilemeyen ürünler aşağıdaki gibidir: 

• İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler.

• Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ziynet, külçe altın gibi ürünler.

• Sağlık ve hijyen açısından iadeye uygun olmayan ürünler; (İç çamaşırı, mayo, kozmetik gibi hijyenik durumu hassas olan ürünleri iade edebilmenin koşulu; ürünün açılmamış ve denenmemiş olmasıdır.)

• Tarafınızdan açılmış olan ses veya görüntü kayıtları (DVD, CD ve Kaset vb.). Basılı ürünler (Kitap, dergi vb.). Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri.

• Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler.

• Online teslimat ile gönderimi sağlanan servis ve hizmet ürünleri, online oyunlar.

İade süre kaç gündür?

Satın aldığınız elinize ulaştıktan sonra  Hesabım/Şiparişlerim sayfanızdan 3 iş günü (Ek 24 saat) içinde iade talebi oluşturmalısınız.

 

İade talebi oluşturduktan sonra ürünü iade etmeniz için 72 saat (Ek 24 saat) süreniz vardır. Bu süre içerisinde ürünü iade etmemeniz durumunda ürün bedeli TürkiyePazarı.com tarafından satıcıya aktarılır. 

İade kargo ücreti kime aittir?  

Ürün iadelerinde kargo ücreti mevzuatta getirilen yeni düzenleme gereğince alıcılara aittir.

Aklınıza takılan sorular için aşağıdaki iletişim formundan bizlere mesaj gönderebilir yada 08503034133 numaradan ulaşarak müşteri temsilcimizden bilgi alabilirsiniz.

İletişim Formu